Instrumentinės muzikos grupė “Subtilu-Z”

Instrumentinė grupė „Subtilu-Z“ (Povilas Velikis – akordeonas, Dmitrijs Mihailovs – akordeonas, Laurynas Vaitkus – tenorinė birbynė, Vytautas Švažas – perkusija). Muzikantai dažni svečiai tiek Lietuvos, tiek užsienio koncertų salėse. Jie yra tapę respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatais.
Išgirdęs akordeono, birbynės pavadinimus, dažnas net neįsivaizduoja, kokios plačios šio instrumento galimybės, kiek įvairiausių tembrinių spalvų ir atspalvių jie turi. Nepaisant to, kad šie instrumentai dar yra jauni, savo išraiška nė kiek nenusileidžia klasikiniams, gyvuojantiems jau kelis ar keliolika šimtų metų, instrumentams. Koncerto metu galėsite įsitikinti, kad akordeono, tenorinės birbynės ir perkusijos derinys yra intriguojantis ir įdomus, muzika, kuri yra atliekama šiais instrumentais, gali būti elegantiška, aistringa, romantiška, temperamentinga, svajinga.
Grupė “Subtilu-Z” kūrybinę veiklą pradėjo 2005 metais. Tada grupės sudėtis buvo du akordeonai – Povilas Velikis ir Dmitrijs Mihailovs (Dmitrijs yra atvykęs į Lietuvą iš Latvijos). 2007 m. prie ansamblio prisijungė Vytautas Švažas (perkusija). Vytautas muzikuoja savo pagamintais instrumentais. 2008 metais į grupę įsiliejo tuo metu LMTA magistrantas – Laurynas Vaitkus (tenorinė birbynė).

Tai jaunas, kūrybingas ansamblis, noriai darantis įvairius muzikinius projektus su kitais atlikėjais. Su malonumu dalyvauja įvairiuose festivaliuose, konkursuose Lietuvoje bei užsienyje. “Subtilu-Z” muzika netelpa į vieną kažkokį tai muzikos stilių ar žanrą. Jų atliekamą muziką galima būtų pavadinti labai subtiliu ir savitu “klasikos ir džiazo lydiniu”.
Koncertiniame repertuare skamba tokių grandų kaip A. Piazzolla, H. Hancock, D. Ellington ir pačių muzikantų kurtos kompozicijos. “Subtilu-Z” siekia kiekvieną savo pasirodymą padaryti subtiliai žaismingu, subtiliai rimtu, subtiliai muzikaliu. Kiekvieną pasirodymą padaryti kitokiu – įdomiu klausytojui.

Naujausią informaciją apie grupę ir jos veiklą visada galite rasti internetinėje svetainėje www.subtilu-z.lt

    Kategorijos: Ansambliai.

    Komentavimo galimybė išjungta.