Ansamblis „Reversio“

Kamerinės muzikos ansamblis „Reversio“ susikūrė 2003 metais. Ansamblis kurį laiką ieškojo savo kūrybinio veido ir stiliaus, kol subrandino idėją, tapusią tikru jo originalumo ženklu: baroko ir klasikinė muzika atliekama autentiškais lietuviškais muzikos instrumentais – birbynėmis. Išraiškingi bei kontrastingi birbynės garsai, turintys panašumų su tam tikrais senaisiais pučiamaisiais instrumentais (baroko fleita, obojus, šalmaja), įsilieja į beribę baroko ir klasikinės muzikos erdvę. Šio ansamblio credo: muzikos meno išraiškos laisvė, originalumas ir tobula atlikimo technika.

Ansamblio „Reversio“ repertuaro dalį sudaro programos, skirtos prancūzų, vokiečių, lietuvių (LDK), italų, anglų, belgų ir kitų renesanso, baroko ir klasicizmo epochų kompozitorių instrumentinei bei vokalinei muzikai atlikti.

Ansamblio atliekama muzika skambėjo ne tik Lietuvos koncertų salėse, dvaruose bei bažnyčiose, bet ir Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje. „Reversio“ atlikėjų sudėtis yra kintanti, kuri gali keistis (priklausomai nuo koncertinės programos poreikių) nuo dviejų iki penkių ar daugiau žmonių. Kolektyvo branduolys: meno vadovas ir solistas Darius Klišys (birbynė), Mindaugas Radzevičius (vargonai, klavesinas, fortepijonas), solistė Jurgita Šalčiūtė (mecosopranas).

Plačiau apie ansamblį galie pasiskaityti  internetinėje svetainėje www.reversio.lt

 

    Kategorijos: Ansambliai.

    Komentavimo galimybė išjungta.