Tetenskas Vytautas

Vytautas  Tetenskas  –  vienas žymiausių ir aktyviausiai koncertuojančių Lietuvos birbynininkų, tarptautinių konkursų  laureatas, Respublikos nusipelnęs artistas, Klaipėdos kultūros  magistras, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto dekanas, Liaudies muzikos katedros vedėjas, profesorius. Jis yra surengęs 300 solinių koncertų – Lietuvos ir užsienio šalių žymiausiose koncertų salėse, dalyvavęs daugiau nei 2000 – čiuose  koncertų. Įrašė solinę plokštelę, 3 garso kasetes, 14 CD, Lietuvos radijuje skamba per 200 jo atliekamų kūrinių. Po keletą kūrinių įrašė  JAV, Kanados, Vokietijos, Švedijos, Italijos ir Airijos radijo studijose. Jis grojo su lietuvių ir rusų liaudies instrumentų, su  Lietuvos ir Vokietijos pučiamųjų instrumentų, su Vokietijos, Italijos, Airijos, Lenkijos,  Latvijos ir Lietuvos simfoniniais bei kameriniais orkestrais.

Švelnus ir sodrus Vytauto Tetensko birbynės tembras skambėjo Lietuvos miestuose ir kaimuose, o taip pat Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Danijoje, JAV, Kanadoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje, Pietų  Korėjoje, Airijoje, Turkijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Jugoslavijoje, Vengrijoje, Slovakijoje, Lenkijoje,  Čekijoje, Rusijoje ir kitose pasaulio šalyse.

Nuo 1990 m. V. Tetenskas yra visų Pasaulio lietuvių dainų švenčių Ansamblių vakarų ir Baltijos šalių studentų ,,Gaudeamus” švenčių vyriausiasis dirigentas, tarptautinių ir respublikinių konkursų vertinimo komisijų pirmininkas arba narys.

Už aktyvią meninę veiklą 2008 m. apdovanotas  KLASCO premija, 1996, 1997, 1998, 2001, 2002, 2004  –  Klaipėdos universiteto meno premijomis.

V. Tetenskas yra KU Senato ir jo Akademinės komisijos narys, Menų fakulteto Tarybos  narys, Menų srities atestacinės komisijos pirmininkas.

Nuo 1975 m. dirba pedagoginį darbą KU Menų fakultete. Dėsto birbynės specialybę, dirigavimą, vadovauja orkestro studijai ir birbynininkų ansambliui. Jo studentai yra tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai. Paskutinis birbynininkų laimėjimas –  2012 m. balandžio mėn. tarptautiniame kamerinių ansamblių konkurse Barlettoje (Italija) laimėta trečioji vieta ir laureatų diplomai.

R. Žigaitis – Ryto melodija

    Kategorijos: Solistai.

    Komentavimo galimybė išjungta.