Čiplys Eugenijus

Eugenijus Čiplys (gim. 1970m.) 1996m. baigė Lietuvos Muzikos Akademiją ir įgijo muzikos magistro laipsnį (prof. A. Smolskaus ir doc. K. Mikiškos klasė).

Eugenijus Čiplys yra respublikinių J. Švedo jaunųjų atlikėjų konkursų laureatas, daug koncertuojantis kaip solistas ir įvairiuose kameriniuose ansambliuose.

1992 – 2002 m. kartu su Lietuvos Dailės muziejaus lietuviškos muzikos ansambliu “Kanklės” (vad. prof. L Naikelienė) koncertavo Šveicarijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Danijoje, JAV, Kanadoje ir kt. Padarė radio įrašų Lietuvoje, JAV, Vokietijoje, išleido keletą CD.

2002 m. kaip solistas koncertavo Šveicarijoje, Ziuricho ir Bazelio koncertų salėse, padarė vietinių radio įrašų. Nuo 2001 m. nuolat koncertuoja netradicinės sudėties ansamblyje kartu su fleitininke V. Zabrodaite.

Taip pat paruošta programa su vargonininke D. Šakenyte bei birbynininku K. Mikiška. Su šiais atlikėjais 2000 m. koncertavo Nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje, 2001 m. dalyvavo šv. Kristupo vasaros festivalyje, įrašė CD.

Kartu su muzikologu A. Puišiu 2001 m. įkurta meninio švietimo grupė “Fiat Lux”. Nuo to laiko įvairiuose Lietuvos miestuose nuolat rengiami koncertai – pamokos apie lietuvių liaudies instrumentus moksleiviams ir studentijai.

Nuo 1992 m. Eugenijus Čiplys aktyviai dirba pedagoginį darbą Karoliniškių muzikos mokykloje. 2005 m. Lietuvos Kultūros ministerija ir Liaudies Kultūros Centras Karoliniškių muzikos mokyklos liaudies instrumentų orkestrui, kuriam vadovauja E. Čiplys ir kanklininkė V. Alenskienė, suteikė “Aukso Paukštės” nominaciją, kaip geriausiam 2004m. Lietuvos mėgėjų liaudies instrumentų orkestrui.

Kartu su kitais mokyklos pedagogais  suburtas netradicinės sudėties mokinių kamerinis ansamblis (fleita, birbynė, kanklės ir fortepijonas), tapo tarptautinio konkurso “Sąskambiai” laureatu, Kijeve, dalyvaudamas tarptautinės asociacijos “XXI-o amžiaus menas ir švietimas” surengtame tarptautiniame konkurse tapo absoliučiais nugalėtojais ir laimėjo Grand Prix.

2007 m. kartu su kanklininke  J. Babaliauskiene tapo tarptautinio Val Tidone (Italija) kamerinių ansamblių konkurso nugalėtoju.

Nuo 2006 m. Eugenijus Čiplys – Vilniaus Universiteto Dainų ir šokių ansamblio meno vadovas.

2007 m. ir 2009 m. Lietuvos Dainų švenčių dirigentas ir keleto kūrinių autorius.

Savo visuomenine, koncertine bei pedagogine veikla birbynininkas Eugenijus Čiplys nuolat propaguoja liaudies instrumentinės muzikos meną, groja senaisiais tradiciniais ir šiuolaikiniais tobulintais liaudies pučiamaisiais instrumentais. Jo repertuaruose ne tik tradicinė liaudies muzika, bet ir klasikinė, romantinė bei modernioji kompozitorių kūryba.

 

    Kategorijos: Solistai.

    Komentavimo galimybė išjungta.